Farba SCALA ROOF PAINT 60 we wszystkich kolorach !


Mamy to! 



Od 2021 roku szwedzki producent Hagmans udostępnił nam dwie bazy farby dachowej Scala Roof Paint 60 i dzięki temu możemy namieszać każdy kolor ze wzornika NCS oraz RAL. 

 

 
" to jest pełna wolność przy wyborze  koloru dla klienta, super!"

Prusak Adam


tysiące kolorów dla farby dachowej Scala Roof Paint 60

Wzornik RAL 

RAL – system oznaczania barw oparty na porównaniu z wzorcami. W ten sposób oznacza się barwy farb do metalu, lakierów samochodowych w aerozolu, samoprzylepnych folii PVC stosowanych przez plastyków i wiele innych zastosowań, w tym także farb mieszanych komputerowo, niezależnie od ich producentów.


Bezprzewodowy identyfikator kolorów nowej generacji


Precyzyjna identyfikacja i dopasowanie barwy próbkowanej z dowolnej powierzchni! NCS Colour Scan 2.0 pozwala odczytać i przechwycić kolor z niemal każdej powierzchni, włączając małe, wzorzyste tkaniny, tekstury, ściany, dywany, meble. Szybko i dokładnie znajduje jego odpowiednik z biblioteki NCS Index 1950.


Bazuje na zaawansowanej technologii pomiarowej. Jest kompaktowy, lekki, a jednocześnie wyjątkowo wytrzymały. Posiada duży, czytelny wyświetlacz i zasilany jest przez trwały, litowy akumulator. W zestawie znajdziemy etui ochronne z paskiem. Jest to idealne narzędzie do wygodnego przechwytywania kolorów bez względu na miejsce. 

Posiadamy i używamy go od lat. 



Wzornik NCS Natural Color System 

NCS jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych systemów na świecie i stanowi normę w Szwecji, Norwegii i Hiszpanii. Na podstawie licencji korzysta z niego około 1000 przedsiębiorstw w 60 krajach. Pozwala on opisać wszelkie wyobrażalne kolory, niezależnie od materiału, faktury, receptury itp. oraz nadać im jednoznaczną notację symboliczną, co pozwala je analizować, wytwarzać i kontrolować oraz przekazywać dane o kolorze między producentami, projektantami i ich klientami. Od 1995 standardem jest NCS2, czyli rozszerzona i poprawiona nowa edycja, oznaczana dodatkowo literą S (Second Edition), gdzie opisano więcej kolorów ze ściślejszą tolerancją i uwzględniono współpracę z przemysłem farbiarskim, m.in. poprzez zastosowanie pigmentów nieszkodliwych dla środowiska. Wszystkie stosowane pigmenty spełniają najwyższe wymogi norm Unii Europejskiej do tego stopnia, że nie jest konieczne oznaczanie ich symbolami dotyczącymi szkodliwości dla zdrowia i zagrożenia środowiska naturalnego.